[size=120]MotoTraska. Spotkanie z autorem. Lechosław Herz[/size]
[size=60][i]#Old Traveler, Karawanier, Ciok, Trasy motocyklowe, Motocykl, Pruszków, Izabelin, Herz, Lechosław, Puszcza, Mazowsze, Spotkanie autorskie, Lechosław Herz, Puszcza. Opowieści kampinoskie [/i][/size]
[i][color=#BF4040]Wyprawy motocyklowe. Po Mazowszu[/color][/i]
Spotkanie nastąpiło podczas prelekcji i prezentacji nowej książki P. Lechosława Herz (Puszcza. Opowieści kampinoskie ) w Centrum Kultury Izabelin.
Wydarzenie było połączeniem odczytu autorskiego L. Herza i obchodów rocznicy powstania Kampinoskiego Parku Narodowego.
Bardzo wyczekiwane wydarzenie. Długo czekałem… Jakoś już ze trzy lata będzie jak szukałem informacji, jak można się z P. Lechosławem skontaktować.
Może za dużo napisałem?
Wydaje mi się, że nie przesadzam. Trzy lata szukałem.
Chciałem zobaczyć z bliska, jak wygląda P. Herz i zamienić z nim słowo. Tak to już jest ze sławami i idolami. Ich fani żyją „pod urokiem”. Niewątpliwie ja także jestem skromnym wielbicielem Lechosława Herza, jego wiedzy krajoznawczej, miłości do Puszczy Kampinoskiej i obrazowego malowania słowem pejzaży mazowieckich. Tych chwil minionych schowanych w pamięci.
Może to kwestia wieku (obaj mamy już bliżej niż dalej), ale teksty autora bardzo mocno na mnie oddziaływają. Opisywane historie jakby żywcem podobne do moich. Motywy i tęsknota pamiętania także podobna.
[b][i]”Lechosław Herz: podróżuję po to, żeby wspominać „[/i][/b]
Dlatego pewnie tak mi zależało.
Tak, udało się spotkać. Elegancki, nieduży starszy pan, energiczny z mocnym donośnym głosem. Bardzo sympatyczny i emanujący ciepłem człowiek.
Jestem pod dużym wrażeniem tego spotkania.
[i]
[b]”Każdy z nas, ma swoją skalę, niekoniecznie odyseuszową. Ma swoją drogę, która go przyzywa i wabi. Nie wszyscy umieją usłyszeć jej głos. Usłyszawszy, już nigdy nie będą mogli opędzić się od obrazów tych wszystkich dróg, jakie czekają za najbliższym zakrętem” – pisze Lechosław Herz w książce pt. „Igrzec”.[/b][/i]
Dodam od siebie, że im człowiek starszy, tym szybciej ten głos usłyszy i „jakby z daleka” zobaczy odeszłych ludzi, którzy tę drogę przemierzają.
Lechosław Herz należy do zasłużonych polskich krajoznawców. Jeden z najlepszych znawców Mazowsza, przyrodnik i regionalista, turysta i taternik, podróżnik, działacz społeczny, fotografik, popularyzator zagadnień przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych, publicysta.
Wieloletni członek Rady Naukowej Kampinoskiego Parku Narodowego. Członek Regionalnej (a przedtem: Wojewódzkiej) Rady Ochrony Przyrody. Autor opracowania dot. zagadnień turystycznych w ramach planu ochrony Kampinoskiego Parku Narodowego oraz planu ochrony Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Inicjator powołania Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i współautor projektu tego Parku. Od 1965 roku zaprojektował ok. 2000 km szlaków znakowanych dla turystyki pieszej na terenach Parków Narodowych: Kampinoskiego i Wigierskiego oraz Parków Krajobrazowych: Bolimowskiego, Chojnowskiego, Mazowieckiego, Nadbużańskiego oraz w innych fragmentach i regionach Mazowsza.
Za Wikipedia:[url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Lechos%C5%82aw_Herz]tutaj[/url]
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_01a.jpg[/img]
Sala widowiskowa w Centrum Kultury Izabelin (jak spojrzeć na mapę to Izabelin jest w KPN)
Prelekcja autora połączona z 64 rocznicą utworzenia Kampinoskiego Parku Narodowego. Niezwykły tandem. Połączenie literatury i natury. Lechosław i KPN
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_01.jpg[/img]
Czekamy na rozpoczęcie akademii z okazji utworzenia KPN, a potem na prelekcję L. Herza
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_03.jpg[/img]
Będą przemawiać oficjele z KPN i uczeni związani z Parkiem. Całe szczęście, że partyjni siedzieli cicho. [img]https://forum.karawanier.pl/images/smilies/msn-wink.gif[/img]
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_05.jpg[/img]
Spotkanie z Lechosławem Herzem. Opowiada o swojej najnowszej książce: [b]”Puszcza. Opowieści kampinoskie”[/b]
-Opowieść o Puszczy Kampinoskiej, jej niezwykłym przyrodniczym pejzażu, różnych miejscach i miejscowościach. Uzupełnienie przewodników turystycznych i summa krajoznawczych wędrówek literackich. Po części gawęda, a trochę też zwierzenia autora z fascynacji tą prastarą puszczą i światem ją otaczającym.
https://youtu.be/aXmjyJuYEu8
Spotkanie z Lechosławem Herzem.
Udało mi się chwilkę zarejestrować kamerą. Mamy dzięki temu i głos.[img]https://oldtraveler.eu/ikonki/Wesole/thumbs/06_okok.jpg[/img]
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spot_L_H_0111.jpg[/img]
Cisza, tylko z sali widowiskowej słychać donośny głos Lechosława Herza, który opowiada o Puszczy Kampinoskiej i swoich wspomnieniach.
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_08.jpg[/img]
Koniec prelekcji.
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_07.jpg[/img]
W oczekiwaniu na autograf autora
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_14.jpg[/img]
Podpisywanie książek przez autora.
Lechosław Herz jest autorem kilkuset artykułów i esejów, przewodników turystycznych oraz książek poświęconych przyrodzie i szeroko pojętemu krajoznawstwu.
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_19.jpg[/img]
Kolejka i dużo miłośników literatury L. Herza
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_23.jpg[/img]
Doczekałem się również autografu i chwili rozmowy z autorem.
Tak mnie ztremowało, że nie wiedziałem, co powiedzieć. Ostatecznie to wielcy chadzali z Panem Lechosławem na wycieczki a ja przy nich to mały pikuś.
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spotkanie_L_Herz_24.jpg[/img]
Po paru godzinach ludzie ustąpili i można się było zbierać do domu.
[img]https://foto.mazowsze.pl/albums/2023_Spot_L_Herz/Spot_L_H_011.jpg[/img]
Centrum Kultury Izabelin – noca
Wracam do domciu. Pogoda styczniowa. Szkoda, że nie ma zimy.
[size=85]W relacji wykorzystałem [url=https://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedia:Strona_g%C5%82%C3%B3wna]”Wikipedię”[/url] „[url=http://www.polskaniezwykla.pl/]Polska Niezwykła[/url]”
oraz portale informacyjne i przydrożne banery.
[i]Ślad zapisuję w Traseo
Nawiguję na Calimoto/Naviexpert/Google Map/Kurviger.de
Podglądam (POI) na Google Map/Karawanier.pl/Polskaniezwykla.pl/OpenStreetMap
Własność większości zdjęć – © ciokantoni@gmail.com – Linkowanie zdjęć dozwolone za podaniem oldtraveler.eu /nie dotyczy forum[/i][/size]